Medziugorje – płyty

Ktoś, kto pragnie poznać historię Medziugorja i wydarzenia, jakie odbiły się echem w całym świecie, kształtując duchowość całego pokolenia, ma dziś do dyspozycji ogrom publikacji: książek, filmów, nagrań.

Polecamy szczególnie:

  • Wyjątkowe rekolekcje, nagrane przed laty przez francuską zakonnicę ze Wspólnoty Błogosławieństw, s. Emmanuel Maillard

Z MARYJĄ W SZKOLE MIŁOŚCI I ŚWIĘTOŚCI – CD mp3

Rekolekcje medziugorskie to 5 konferencji po 90 minut każda.
1. Trzeba, abym kochał aż do nieskończoności (o powołaniu każdego człowieka do świętości)
2. Modlitwa wszystko może (wartość, formy, sposoby modlitwy)
3. Broń niezwyciężona (po modlitwie kolejne środki skutecznej walki z szatanem: lektura Pisma Św., Eucharystia, post, sakrament pojednania)
4. Miłość w cierpieniu (o wartości cierpienia, którego nie da się całkowicie usunąć z życia, owoce cierpienia przyjętego z ufnością i wiarą)
5. Gdzie jest źródło życia? (o zbawczej wartości Krzyża Chrystusa)
Na płycie znajdują się dodatkowo orędzia Matki Bożej w postaci pliku pdf.

Wydawnictwo Vox Domini, audiobook, ISBN 978-83-86092-46-8.

Link do sklepu: https://ksiegarnialumen.pl/z-maryja-w-szkole-milosci-s-emmanuel-maillard-cd-mp3.html

  • Film, który powstał w Medziugorju i zatytułowany został:

TRYPTYK KRÓLOWEJ POKOJU

Przedstawia treść i znaczenie orędzia Matki Bożej, owoce i świadectwa, także opinię Jana Pawła II o Medziugorju. Jako dodatek na filmie: m. in. przedstawienie widzących z Medziugorja; wszystkie Orędzia Matki Bożej 1984-2006 w pliku pdf. Jeśli ktoś był w Medziugorju, to odżyją wszystkie jego wspomnienia. Jeśli komuś nigdy nie było dane tam być, to poczuje się tak, jakby osobiście odwiedził Matkę Bożą w miejscu, które Ona wybrała, aby z niego przemówić do świata i pozostać tak długo, jak długo będzie to dla nas konieczne, a przez Dobrego Ojca Niebieskiego dopuszczone.  Oglądając ten film można poznać widzących, ujrzeć ścieżki, którymi kroczą pielgrzymi, zobaczyć miejsca, w których się modlą, ich oczekiwania i owoce kontaktów z najlepszą z Matek, którymi zechcieli się podzielić.

Płyta ta ukazuje przede wszystkim, czego w Swojej szkole miłości naucza Matka Boża, przekazując co miesiąc Swe słowa i ujmując za rękę każdego, kto pozwala się Jej prowadzić na drodze do coraz większej świętości, a ostatecznie – do zbawienia i spotkania z Jej Synem w wieczności.

Jest na tej płycie również miejsce na często zapominane lub nieprzytaczane słowa Ojca Świętego bł. Jana Pawła II o Medziugorju oraz innych osób z hierarchii Kościoła katolickiego, których zdanie może być wyznacznikiem dla wątpiących, a przynajmniej skłonić ich do refleksji.

Link do sklepu: https://ksiegarnialumen.pl/medziugorje-tryptyk-krolowej-pokoju-dvd.html

  • Ścieżka dźwiękowa z tego filmu jest dostępna na płycie CDmp3:

OBJAWIENIA MARYJNE W XIX I XX WIEKU
I MODLITWA RÓŻAŃCOWA

 

La Salette, Lourdes, Fatima, Garabandal, Medziugorje. Oto wszystkie miejsca obszernie przedstawione na płycie – wszystkie stanowią ścieżki dźwiękowe z filmów o tych objawieniach Matki Bożej.

Jako uzupełnienie płyty: modlitwa różańcowa, wszystkie cztery części modlitwy, z rozważaniami na podstawie wizji Marii Valtorty z „Poematu Boga-Człowieka”.

Płyta daje zatem możliwość poznania słów i pragnień Matki Bożej i udzielenia odpowiedzi poprzez modlitwę różańcową. Prowadzi ją założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, Magda Buczek, obecnie dziennikarka katolicka, która nagrała tę modlitwę wraz z rozważaniami będąc jeszcze dzieckiem. Polecamy tę płytę zamiast dotychczasowych nagrań audio (9 kaset).

Link do sklepu: https://ksiegarnialumen.pl/objawienia-maryjne-w-xix-i-xx-wieku-cd-mp3.html