Marija Pavlović: Matka Boża obdarowuje nas

Rocznica objawień – 2016

MATKA BOŻA OBDAROWUJE NAS W NIEBIAŃSKI SPOSÓB!

Marija Pavlovič-Lunetti jest nam wszystkim znana jako promyk Medziugorja. Wobec intencji i trosk niezliczonej liczby pielgrzymów ma zawsze otwarte uszy i serce oraz wzorowo wciela w życie słowa orędzi Matki Bożej. Pomimo wielu swoich problemów jest głęboko poświęcona misji bycia autentycznym i wiernym świadkiem objawień Maryi. Po objawieniu z dnia 25 czerwca 2016 udzieliła nam wywiadu.

– 35 lat to prawie połowa życia. Przez jaki pryzmat możemy spojrzeć na ten czas?

– Rocznica objawień to dzień pełen dziękczynienia i radości! Sama Matka Boża powiedziała, że jest to okazja do szczególnego dziękowania Bogu, ponieważ On udzielił Jej tej łaski, aby mogła przychodzić do nas przez te wszystkie lata.

– Jak dziś wyglądała Maryja?

– Była przepiękna. Wyglądała tak, jakby towarzyszyło Jej całe niebo. Długo się z nami modliła, była radosna. Objawienie trwało długo. Brakuje mi słów, aby je opisać. Ciągle jestem pod ogromnym wrażeniem obecności Maryi. Chcielibyśmy dziękować Bogu, uwielbiać Go i prosić o pomoc, abyśmy każdego dnia coraz głębiej żyli treściami orędzi.

– Czy dziś Matka Boża zwróciła uwagę na jakiś szczególny ich aspekt?

– Maryja przekazała nam piękne orędzie. Szczególnie modliliśmy się za kapłanów, którzy będą słuchać jego treści. Orędzie jest zawsze dziękczynieniem Bogu za przychodzenie Maryi oraz stanowi impuls dla wszystkich nas, którzy staramy się żyć przykazaniami Boga.
Lubię przypominać słowa: jeśli patrzymy w niebo, wszystko jest o wiele prostsze.

– Przebywasz obecnie na stałe we Włoszech?

– Tak, ale latem mieszkam w Medziugorju. Regularnie chodzimy na Górę Objawień oraz Górę Krzyża. Przed rocznicą modliliśmy się nowenną, która duchowo mnie umocniła.

– W tym roku nie będziesz uczestniczyć w modlitwie o pokój?

– Do Wiednia w tym roku wyjedzie Ivan.

– Co chciałabyś przekazać naszym czytelnikom?

– Matka Boża bardzo prosi nas o modlitwę. Pan Bóg poprzez modlitwę staje się nam bardzo bliski, wspiera nas, abyśmy stawali się silniejsi w wierze i miłości, święci, coraz bardziej bliscy Bogu.

– Marija, dziękuję za rozmowę.

– Bogu niech będą dzięki. Niech Was Bóg błogosławi!

Na zdjęciu: Modlitwa Magnificat. Ivan, Marija i Jakov podczas rocznicy